Příběh webů Krytiny-střechy.cz a Střecha-chytře.cz - Martin Smutný

Když jsem v roce 2000 po Stavební vysoké škole nastoupil do rodinné střechařské firmy v Olomouci (STAV-IZOL ISO), internet zdaleka neměl takovou moc jako dnes. Je to jen pár let zpět, ale náš čas letí tak rychle, že se mi zdá, že je to pravěk. Vzpomínáte, kolik jsme v práci posílali zpráv faxem, poštou a já nevím jak?  Žilo se jinak, začínaly  mobily a internet...

Pracoval jsem jako vedoucí Technického oddělení ve větší lokální firmě, která realizovala všechny typy střech – jak ploché tak šikmé. Ročně jsme zpracovali hodně přes 200 nabídek a rozpočtů na střechy. Řešili jsme mnoho návrhů na opravy střech, poskytovali jsme konzultace zákazníkům přímo na stavbách, v kancelářích. Prostě kompletní servis pro zákazníka, tak jak to má ve velmi dobré firmě být.

V roce 2007 jsem založil portál www.Krytiny-Střechy.cz . Proč? Na českém internetu nebyly  žádné ucelené informace o střešních krytinách. Informace už byly, ale roztříštěné na jednotlivých webech výrobců a složitě se dohledávaly a porovnávaly. Navíc se zde zabydlovali noví výrobci, vznikaly  nové technologie. Tak jsem si řekl proč ne, udělám Katalog střešních krytin a nazval jsem ho Krytiny-Střechy.cz. Návštěvnost stoupala, během let jsme přidali Katalog realizačních firem, Střešních oken, Katalog pomocného materiálu na střechy. Začali jsme vydávat zprávy a články z oboru střech. V roce 2011 jsme navíc spustili nový portál, který se zabývá zateplováním – www.Izolace -Info.cz. Začali jsme prodávat výrobcům na našich webech reklamu – bannery, články, zápisy atd. Portál www.krytiny-strechy.cz  se stal jedním z nejnavštěvovanějších webů na střechy v České republice. Od počátku děláme poradenství, prodáváme reklamu i materiál na střechy a na zateplování.

Na našich webech jsou kvalitní informace a vyhledávače to vědí. Naše pozice jsou většinou na předních stránkách ve vyhledávání, protože se nikdy nepodbízíme nízkou cenou, ale nabízíme kvalitní informace. Naši návštěvníci jsou lidé, kteří hledají dobré informace a my je máme.


Naše návštěvnost se pohybuje v sezóně přes 2400 zájemců o střechy a izolace denně, počet zobrazení webů za rok je přes 2 600 000. Dnes máme v katalozích zaregistrováno více jak cca 3700 výrobků na střechy a izolace od více jak 200 firem, v Katalogu realizačních firem máme přes 5000 zápisů, (vše firmy provádějící  práce na střechách nebo zateplování).  


Jenomže vývoj nezastavíte, naše doba se opět změnila a dále mění a posouvá do opačného extrému. Informací je moc a moc, každý se snaží upoutat pozornost co největší kampaní s co největším dosahem. Všichni chtějí být vidět co nejvíc a urvat co jde. Všichni nám předhazují samozřejmě jen to nejlepší a chtějí pro nás jen to nejvýhodnější a nic jiného pro nás ani nemají a neznají. Prostě nej, nej, nej. To své vychválit a konkurenci trochu pomluvit (v lepším případě). Znáte to? Já ano, a nebaví mě to. Je to jako když ptáčka chytají, pěkně mu zpívají, víte jak to končí? V kleci …


Řeknu Vám jedno, neexistuje stavební výrobek, který by uměl ve své oblasti všechno nejlépe a neměl žádné nevýhody a přesně tohle platí i pro střešní krytiny. Neexistuje střešní krytina, která by byla ta jediná vhodná a univerzální na všechny střechy. Střechu je potřeba vybrat podle mnoha kritérií, jen je znát a vědět o nich.  Je dobré znát také další souvislosti ke slevám, nevýhody krytin, je moudré také vědět o užitečných pomocnících zdarma. Já o nich vím, mnohé jsem totiž vytvořil sám a zdarma Vám je nabízím.


Proto jsem také vymyslel tento program a názvem „Vyberte si střechu chytře“. Proto jsem pro Vás natočil tyto videa zdarma a další. Nebaví mě totiž sledovat tendenčně zaměřené weby a kampaně, které spouštějí různé skupiny výrobců, proti zase jiným skupinám, protože jim klesá zisk, nebo podíl na trhu.  Poznáte to? Já ano, dělám svou práci už 16 let.


Asi je to přirozený vývoj a mnoho věcí (ne vždy příjemných) má být asi tak jak jsou. Ať se nám to líbí nebo ne. Myslím ale, že ještě víc věcí není tak jak by měly být. Víte,  kdo za to může? My sami :-). A víte,  kdo to změní? Jenom my sami...

Podívejte se na videa a uvidíte. Udělejte si čas, protože kolik času si uděláte, tolik ho máte :-).

Martin Smutný

A nezapomeňte: Vyberte si střechu chytře, teď už můžete.

Vyplňte svůj email a jméno a stáhněte si zdarma Ebook
10 kritických chyb při výběru střechy

Vaše osobní údaje (jméno, e-mail) zpracováváme pouze za účelem zaslání ebooku, vzdělávacích videí a možnosti nabídky našich služeb - což je náš i Váš oprávněný zájem. Seznamte se s našimi Zásadami zpracování údajů.